icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Obchod Partneři Press Kontakt
MENU ▼

Koncerty na LFŠ 2015


Všechny koncerty probíhají na Kolejním nádvoří na Masarykově náměstí. Zlevněné vstupné pro akreditované je dostupné v akreditačním systému LFŠ v sekci Zboží. Vstupné pro veřejnost je v prodeji v Městském informačním centru od 1. července 2015.

Přehled koncertů


Pátek 24. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


16. CZ & SK Hello Jazz Weekend:
Cotatcha Orchestra, Heart of Dixie, Josef Fečo Band

Heart of Dixie

VSTUPNÉ: 250 KČ (VEŘEJNOST), 150 KČ (AKREDITOVANÍ)


Zahajovací koncert 41. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště a 16. ročníku CZ & SK Hello Jazz Weekend.

Cotatcha Orchestra (19.30)
Šestnáctičlenný big band sdružující dvě generace nejlepších jazzových muzikantů z České republiky a Slovenska. Kapela se ve svém repertoáru zaměřuje na skladby zahraničních autorů jako je Thad Jones, Charles Mingus, Quincy Jones nebo Stan Kenton, ale také na kompozice současných českých big bandových skladatelů jako jsou Miroslav Hloucal a Augustin Bernard. Pro big band komponuje i jeho stálý člen Vincenc Kummer, který účinkoval s jazzmany světového významu.

Heart of Dixie (20.45)
Nový projekt ušitý na míru nejen swingovým tanečníkům. Skvělá sestava muzikantů kolem Katedry jazzové interpretace na JAMU je zárukou špičkové muziky!

Josef Fečo Band (22.00)
Lídr kapely Josef Fečo pochází z romské muzikantské rodiny. V roce 2000 ukončil Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor kontrabas a basová kytara. Od roku 1999 je stálým členem tria Karla Růžičky a jedním z nejžádanějších kontrabasistů v České republice. V okruhu jeho hudebního zájmu jsou jazz, funk, pop, soul ale i folklór. Má za sebou několik turné nejen po Evropě, zahrál si mimo jiné ve Washingtonu nebo Paříži. Na 16. Hello Jazz Weekend přiveze komorní rodinnou sestavu, která posluchače nadchne strhujícím výkonem především v rytmu funky.

Sobota 25. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Kalle
Kieslowski

Kieslowski. Foto Vítek Bedrna

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Kalle (19.30)
Minimalistické kytarové riffy Davida Zemana, uhrančivý hlas Veroniky Buriánkové a intimita společného pokoje, to je duo Kalle z Tábora na své debutové desce Live from the Room. Jejich okouzlující slowcoreové písničkářství potřebuje k dosažení maximálního emočního efektu jen o málo víc než pouhé nic a výsledkem je intenzivní hudba, ze které mrazí v zádech. Svůj debut si Kalle nahráli doma na čtyřstopý magnetofon, za krystalickým zvukem desky pak stojí anglický hudebník James Reindeer, který dělal finální master. Album vyšlo digitálně i v limitovaném počtu na kazetě v jejich vlastní distribuci, později take na LP. Album získalo hudební cenu Anděl v kategorii Alternativní hudba.

Kieslowski (20.30)
Kieslowski je projekt hudebníka známého jako DKP, který působil v kapelách Bez peří a Houpací koně a je také členem doprovodné kapely Xaviera Baumaxy, a pianistky Marie Kieslowski. Toto výjimečné duo sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných a skvěle souznících hlasů. Kapela, která si neobvykle rychle dobývá pozice na české hudební scéně, vydala u Indies Scope již několik alb: Mezi lopatky (2014), Na nože (2012), Tiché lásky (2011) a v digitální verzi desky Tanečnice (2012) a remixy Na lože (2013). Na poslední desce Mezi lopatky, která má fantastické recenze, se producentsky podílel Jan P. Muchow.

Neděle 26. 7. | 20.00 | Kolejní nádvoří


PSH

PSH

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Co bude, až nebude rap? Co bude, až nebude PSH? PSH jsou jistotou a také definicí českého hiphopu, kterému udávají tvář už od začátku 90. let minulého století. Jejich založení pod názvem Peneři Strýčka Homeboye se datuje cca k roku 1991, kdy Orion píše první texty a o pár let později už je nahrává do instrumentálů od kamaráda ze sídliště Shitnesse. Poznává se také s dnešním DJem Wichem a v sestavě Orion, Vladimir 518 & DJ Richard vydávají první album PSH - Repertoár. Richard je posléze nahrazen mladým a dravým Trafikem, který přebírá i roli vrchního producenta a kapela chytá nový směr, patrný na druhé desce Rap n Roll. Mezitím si Orion stíhá sólově odbočit ke svým Teritoriím, Vladimir se věnuje převážně aktivitám kolem vzniku labelu, Trafik se zabydluje v domovském Star Works studiu a pomalu ale jistě se připravuje půda pro třetí a zatím poslední album Epilog. Přívlastek poslední mu přísluší dodnes, byť trojice spolupracuje v rámci ostatních projektů a další desku nikdy nevyloučili. Prozatím poslední společnou novinkou je ultimátní banger s názvem Já to řikal, kladně přijatý i mimo brány hiphopové scény.

Pondělí 27. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Tara Fuki
Dunajská vlna

Dunajská vlna. Foto Clockkwork Photography

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Tara Fuki (19.30)
Hudba dua Tara Fuki, vycházející ze společných, postupně propracovávanějších improvizací, je křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytvářejí na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past. Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě a střední Americe. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. Na své poslední desce Winna se duo opět vrací ke svým kořenům: k čistým a křehkým písničkám, bez hostů, bez elektroniky... jen dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy.

Dunajská vlna (20.30)
Kapela Dunaj, kterou prošly takové osobnosti, jako Iva Bittová, Pavel Koudelka, Pavel Fajt nebo Pavel Richter, byla pro nejednoho hudebního fanouška vůbec nejlepší, ale také nejoriginálnější domácí kapelou 90. let. Svou činnost ukončila v roce 1998, kdy v pouhých čtyřiačtyřiceti letech zemřel její frontman Jiří Kolšovský. A od té doby si všichni šli po svých, věnovali se vlastním projektům nebo nastoupili do dalších kapel a žádostem o obnovení Dunaje tvrdě vzdorovali.
Ale časy se mění a temně podmanivé písně se znovu vynořily jako dunajská vlna, ve které zakládající členové Josef Ostřanský a Vladimír Václavek znovu spojili své síly a společně s bubenicí, Michaelou Antalovou (alt. Danielem Šoltisem) přinášejí skladby z pěti alb Dunaje, plné energie, která se nevrací k tomu, co bylo, ale nese se vpřed jako Dunajská vlna. A nové jsou na cestě.

Úterý 28. 7. | 20.00 | Kolejní nádvoří


Michal Hrůza

Michal Hrůza

VSTUPNÉ: 200 KČ (VEŘEJNOST), 100 KČ (AKREDITOVANÍ)


Michal Hrůza se letos na jaře vrátil po osmi měsících od úrazu na koncertní pódia bez patosu a srdceryvných projevů. Mluví za něj hudba, která, jak říká, je součástí jeho životního štěstí. Po odchodu Michala Hrůzy ze skupiny Ready Kirken v roce 2006 málokdo věřil, že se jako zpěvák, autor a textař na sólové dráze prosadí. Po osmi letech, řadě hitů i dalších obsahově upřímných písničkách je jisté, že jeho tehdejší odchod vygeneroval české scéně čitelnou osobnost, která je umělecky výrazná, řemeslně zručná a z jejíhož aktuálního dvojalba Noc/Den je navíc cítit, že neřekla poslední slovo. Michal Hrůza letos obdržel hudební cenu Anděl jako nejlepší zpěvák.

Středa 29. 7. | 20.00 | Kolejní nádvoří


Zrní

Zrní. Foto Šimon Vejvančický

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Pokud váháte, do jaké škatulky kapelu Zrní zařadit, vězte, že jim jsou žánry lhostejné. A když se jich někdo zeptá, odpoví: něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Co však lze prohlásit bez okolků, je skutečnost, že se jedná o špičku české hudební scény. Jejich projev je stejný jako jejich muzika: osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný. Poslední deska držitelů sošky Anděla za Objev roku (2012), Následuj kojota, byla nominovaná na cenu kritiky Apollo, a také na Cenu Anděl 2014 hned ve třech kategoriích: kapela roku, alternativní deska roku a klip roku (videoklip Loďky). A jaké je samotná jejich hudba? Vezměte si bohémské housle plné něhy, tklivosti i dravosti, přidejte k tomu hravou kytaru, která zraje k dokonalosti, analytickou basu pulsující srdcem, která spolu s naléhavými bicími tvoří ideální pár a klukovsky jasný sebejistý hlas s projevem tak trochu psychedelického vizionáře. Okořeňte to beatboxem, elektronikou, harmonikou, flétnou a čirá energie se vám vpije do hlavy a těla.

Čtvrtek 30. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Kyklos Galaktikos
Midi Lidi

Midi Lidi. Foto Hana Holcmanová

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Kyklos Galaktikos (19.30)
Svěží mix poezie, banality, bizarnosti i ironie, inovativní zvuk, slovní spojení útočící především na pudovou stránku a technicky vzato bozi - takové jsou první mediální ohlasy na právě vycházející druhou desku trojice Kyklos Galaktikos. Už během příprav alba Mezi lovci mezer, věnovaného tématům zrcadlení, mezery, opakování nebo chyby, s kapelou spolupracovala Michaela Švédová, která dvojici Burian-Hrdlička doplní rovněž na koncertech. Zvuky jsou původní i nalezené, texty využívají například i slova avantgardního divadelníka Antonina Artauda, kubánského spisovatele Reinalda Arenase nebo malíře Vladimíra Kokolii.

Midi Lidi (20.30)
Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roce 2006 na troskách seskupení Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek ve složení Petr Marek, Markéta Lisá a Prokop Holoubek a jejich album Čekání na robota (2007) bylo nominováno na cenu Anděl. Díky jeho úspěchu začala kapela často koncertovat a o dva roky později už pracovala na novém albu a zároveň hudbě k dalšímu Najbrtově snímku Polski film. Jejich další filmová hudba, tentokrát k francouzsko-českému animovanému filmu Michaely Pavlátové Tram, postavená na hlavním hudebním motivu Protektora, získala několik zahraničních filmových cen. Midi Lidi jsou známí tím, že rádi a často koncertují a Čechách a na Slovensku už patří ke stálicím většiny velkých festivalů. Zároveň vystupují i jako DJs. Svou další činností jsou široce rozkročeni mezi nejrůznější umělecké obory a jsou jednotlivě známí i jako filmoví tvůrci, herci, divadelníci, promotéři, vizuální umělci či grafici.

Pátek 31. 7. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Manon Meurt
Už jsme doma

Už jsme doma

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Manon Meurt (19.30)
Čtveřice z Rakovníka se stala jedním z největších objevů poslední doby. S různými hudebními kořeny se sešla v shoegaze poloze a vše nasvědčuje tomu, že odtud vykročí velmi daleko. Poctivá muzikantská práce a přesvědčivost jí rychle vytvořila dobrou pověst a uvedla ji do širšího povědomí zainteresovaného publika. Debutové EP, dostupné na vinylech, i skvělé živé koncerty jsou velkým příslibem!

jsme doma (20.30)
Bezesporu jedna z nejznámějších českých kapel ve světě! Ve své dosavadní kariéře navštívili Už jsme doma více než třicet zemí, od Ameriky, Japonska, Mexika, Ruska až po Austrálii, Tasmánii a Nový Zéland a letos slaví 30 let na scéně. Pokud jde o stylovou charakteristiku, je velmi obtížné je zařadit: sami o sobě říkají, že hrají něco mezi Sex Pistols a The Residents. Zkrátka tak trochu jiný „punk“. UJD často podnikají exkurze do dalších oblastí. Pravidelně spolupracují např. s Aurelem Klimtem na hudbě k jeho animovaným filmům a k divadlu, v září 2009 kapela natočila druhou sérii hudby k loutkovému večerníčku Krysáci a společně s divadelní společností Buchty a loutky hrají dětské divadelní představení Pět ran do čepice s písněmi z Krysáků.

Sobota 1. 8. | 19.30 | Kolejní nádvoří


Safety First
Please The Trees

Please the Trees. Foto Barbora Mrázková

VSTUPNÉ: 160 KČ (VEŘEJNOST), 80 KČ (AKREDITOVANÍ)


Safety First (19.30)
Kvarteto individualit ze srdce Slovácka se zaměřením na geometrii, symetrii, rytmické opakování a ubíhající perspektivu s možností časového naplánování. Tón navazuje na tón, úder střídá úder.

Please The Trees (20.30)
Skupina Please The Trees původně vznikla v roce 2005 spojením post rockových kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky. Poslední, třetí řadové album 'A Forest Affair’, kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo v říjnu 2012 u vydavatelství Starcastic Records a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin roku. V roce 2014 skupina během měsíčního turné v USA natočila ve studiích High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a v Rivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem čtvrté album, které vyjde v září 2015. Počínaje 1. 10. 2011 skupina Please The Trees vysazuje v každém městě, místě svého koncertu, strom a tak prakticky, ne jen abstraktně, naplňuje obsah svého názvu.Filmové listy

POŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘI


Oficiální znělkaNovinky Program Denní program Přehled cyklů Doprovodné akce Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy hostů Fotogalerie Archiv Press Press akreditace Ke stažení Ohlasy v médiích Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


© 2015 Asociace českých filmových klubů / Všechna práva vyhrazena / Realizace nextWEB / admin